• 29 Вересня, 2021
  • admin
  • 0

Не іграшки: що робити, якщо дитина отримала механічну травму вуха

Діти завжди люблять пізнавати світ. Вони не замислюються що їх може спричинити небезпеку, піддаючи до цього своє здоров’я. І ушкодження вуха, поява різних проблем, це не рідкісне явище в такому віці. При пошкодженні вуха головне не створювати паніку і швидко прийняти правильні заходи в цьому випадку.

Поява набряку в вушній раковині

При грі на вулиці в будинку на спортивних заходах дитині можуть заподіяти випадково механічний удар. При цьому не можна сподіватися на те, що біль сама пройде і нічого не робити. Так при пошкодженні хряща можливе погіршення слуху. І треба швидко проводити репозицію передньої стінки зовнішнього слухового проходу, якщо не зробити це вчасно доведеться проводити пластичні операції.

Ось етапи дій:

· Насамперед видалити всі забруднення марлею;

· Після провести промивку вуха;

· Якщо є рани, то треба їх обробити;

· Відправиться в травмпункт.

Якщо ж дитина носила внутрішньоканальний навушник і в цей момент стався удар, то дитина могла отримати крім набряку, а й баротравму.

Бaрoтравмa

При ситуації, коли у дитини з вуха тече кров, то це спричинить  шок і паніка у батьків. При такому симптомі терміново потрібно звертатися до фахівця, а саме до лора, так як можливо стався розрив або надрив барабанної перетинки.

Травма може виникнути при ударі об водну гладь, падіння і пошкодженням стороннім тілом. При баротравмі відбувається зміна внутрішнього тиск, від

якого барабанна перетинка сильно вібрує і пошкоджується. У цей момент дитина чує тріски або шуми і це позначається на загальний стан в цілому.

При розриві барабанної перетинки можливі наступні симптоми: втрата слуху, кровотеча і навіть втрата свідомості. Також при малих розривах людина може нічого не відчувати, але все ж можливі проникнення інфекцій і отиту. Тому краще не залишати травми вух без нагляду і сходити до лікаря.

Робота лікаря

Якщо ж з’явилася травма не панікуйте, зробіть всі дії, зазначені раніше і прямуйте в травмпункт. Лікар повинен буде здійснити в першу чергу огляд, після туалет слухового проходу.

Дії лікаря, етапи: проводиться протирання кулькою з вати слухового проходу; виробляє видалення крові та інших тіл; подивитися під спеціальним мікроскопом барабанну перетинку і після лікар зробить висновки.

лікування баротравми

Прі не виявленні явних надривів і пошкоджень, то лікар буде рекомендувати фізіотерапевтичні процедури і спостереження за дитиною. При порушенні барабанної перетинки потрібно відразу буде здійснити захист від інфекцій.

У таких випадках найчастіше рекомендують накласти пов’язку після туалету вуха і після вже проводити за симптомами терапію. Іноді для швидкої регенерації перетинки використовують спеціальну речовину. При важкому ушкодженні потрібно проводити хірургічну операцію.

В частому випадку будь-яке механічне пошкодження не викликає ускладнень, але все ж треба бути пильним і своєчасно надати допомогу.