• 5 Березня, 2023
  • admin
  • 0

Корисні поради для збереження слуху

збереження слуху

Весь час ми знаходимося під впливом різноманітних факторів, що впливають на нас слух. На жаль, це відбувається навіть тоді, коли людина не помічає. Про відсутність проблем точно говорити може лікар, судячи з результатів діагностики. Рекомендації необхідно виконувати для профілактики, щоб якомога довше чудово сприймати звуки, зберегти слух та жити на повну.

Органи слуху необхідно берегти. Вчасно діагностоване захворювання передбачає швидке усунення проблем відновлення здоров’я слухового апарату. Будь-яку хворобу простіше запобігти, ніж потім лікувати. Слух не є винятком. Щоб якомога довше насолоджуватися чарівним світом звуків, достатньо дотримуватися простих правил.

По-перше, це вести здоровий спосіб життя. Зміцнення імунітету, гартування та правильне харчування створять бар’єр для інфекційних захворювань, які своєю можуть дати ускладнення на вуха. Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, порушення слуху зустрічаються вкрай рідко. Щоб знизити ризик приглухуватості, займайтеся спортом, частіше будьте на свіжому повітрі, відмовтеся від шкідливих звичок і скоригуйте раціон.

Харчування для покращення слуху включає продукти, в яких є вітаміни та мікроелементи, що підтримують роботу волоскових клітин та покращують місцевий кровообіг. До них відносять бобові, шпинат та іншу зелень, червоні сорти риби, горіхи, гарбуз, морква, солодкий перець, молочні вироби, цитрусові.

По-друге, стежити за загальним станом організму: регулярно вимірювати артеріальний тиск, стежити за поставою, проходити профілактичні огляди, у тому числі й у лікаря-отоларинголога щонайменше раз на рік.

По-третє, берегти органи слуху від гучних звуків: не слухати гучну музику в навушниках кілька годин поспіль, під час роботи на шумному виробництві дотримуватися техніки безпеки (захищати вуха берушами, захисними навушниками), по можливості уникати місць з постійно високим рівнем шуму.

По-четверте, при нежиті під час купання стежити, щоб вода не потрапила в слухові проходи, не пірнати.

По-п’яте, не видаляти сірчані пробки із вух самостійно ватною паличкою. Коли ви чистите вухо ватною паличкою, можете випадково пошкодити його або проштовхнути сірку глибоко в слуховий прохід і утрамбувати її. Через це нерідко розвивається втрата слуху одне вухо – чи обоє. Потім доводиться проходити лікування слуху у ЛОР-лікаря. Для цього в аптеці продаються спеціальні краплі. А краще все ж таки звернутися для цього до лор-лікаря.

По-шосте, не можна запускати хворобу, навіть звичайну застуду потрібно лікувати негайно, і вже в жодному разі не переносити «на ногах». Запальні захворювання вуха та інших ЛОР-органів – найпоширеніші причини приглухуватості. Вони бувають бактеріального та вірусного походження та викликають набряклість, біль та закладеність у вухах. Через війну розвивається тимчасова втрата слуху, лікування якої призначає отоларинголог. Але без своєчасного лікування хвороба прогресує. І приглухуватість переходить із тимчасової до незворотної.

Важливо! Якщо Ви помітили, що стали гірше чути (Вам доводиться перепитувати співрозмовника або голосніше звук телевізора), не чекайте, що все пройде само, проконсультуйтеся з фахівцем. Чим раніше виявити причину приглухуватості, усунути її та розпочати лікування, тим кращих результатів можна досягти.